siatkowkakedzierzyn.pl
Rafał Szymura

13Rafał Szymura

Przyjmujący

Wzrost
197 cm
Narodowość
🇵🇱 Polska
Rok urodzenia
1995

Zdjęcie: Zala · CC BY-SA 4.0 · thumb.wikimedia.org

Statystyki Rafała Szymury

Statystyki kariery

Łączne statystyki kariery: Rafał Szymura
Statistica Valore
attack_blocked 482
attack_errors 470
attack_perfect 2750
attack_perfect_pct 45.0524
attack_total 6104
block_points 304
block_points_per_set 0.2719
matches 333
points 3283
reception_errors 362
reception_negative 1670
reception_perfect 1329
reception_perfect_pct 21.6098
reception_total 6150
serve_aces 229
serve_aces_per_set 0.2048
serve_errors 571
serve_total 3682
sets 1118

Statystyki sezonowe (klub)

Statystyki: Rafał Szymura według sezonu
Sezon Drużyna Competizione Statystyki
2026/2027 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PlusLiga
  • Numer na koszulce: 13
  • position: Przyjmujący
2025/2026 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PlusLiga
  • Numer na koszulce: 13
  • position: Przyjmujący
2024/2025 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PlusLiga
  • Numer na koszulce: 13
  • position: Przyjmujący
2023/2024 Jastrzębski Węgiel PlusLiga
  • Numer na koszulce: 26
  • position: Przyjmujący
2022/2023 Jastrzębski Węgiel PlusLiga
  • Numer na koszulce: 26
  • position: Przyjmujący
2021/2022 Jastrzębski Węgiel PlusLiga
  • Numer na koszulce: 26
  • position: Przyjmujący
2020/2021 Jastrzębski Węgiel PlusLiga
  • Numer na koszulce: 26
  • position: Przyjmujący
2019/2020 GKS Katowice PlusLiga
  • Numer na koszulce: 13
  • position: Przyjmujący
2018/2019 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PlusLiga
  • Numer na koszulce: 13
  • position: Przyjmujący
2017/2018 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PlusLiga
  • Numer na koszulce: 3
  • position: Przyjmujący
2016/2017 AZS Częstochowa PlusLiga
  • Numer na koszulce: 13
  • position: Przyjmujący
2015/2016 AZS Częstochowa PlusLiga
  • Numer na koszulce: 13
  • position: Przyjmujący
2014/2015 AZS Częstochowa PlusLiga
  • Numer na koszulce: 6
  • position: Przyjmujący

Szymura w liczbach i sezonach

Przyjmujący Rafał Szymura rozegrał 333 mecze i 1118 setów w karierze klubowej, zdobywając 3283 punkty. Jego efektywność w ataku wyniosła 45,05% (2750 ataków doskonałych z 6104 prób), co plasuje go w gronie solidnych strzelców. Szymura zanotował 229 asów serwisu oraz 304 punkty z bloku, wykazując wszechstronność. W przyjęciu osiągnął zaledwie 21,61% perfekcyjnych odbiorów (1329 z 6150), lecz spora liczba występów potwierdza wiarygodność defensywną. Jego kariera w klubach obejmuje lata 2011–2027, z przerwą na zmianę zespołów.

Przygoda Rafała Szymury w Jastrzębskim Węglu

Rafał Szymura reprezentował barwy Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel, jednego z wiodących zespołów polskiej siatkowki. Choć dokładne dane statystyczne z tego okresu nie są w pełni dostępne, pobyt zawodnika w klubie stanowił istotną część jego kariery na poziomie ekstraklasy. W tym zespole siatkownik miał okazję konkurować na najwyższym poziomie rozgrywek krajowych, zdobywając doświadczenie i konfrontując się z najlepszymi przeciwnikami polskiego volleybolu.

Rafał Szymura w sezonie 2014/2015

W sezonie 2014/2015 Rafał Szymura grał w barwach AZS Częstochowa na pozycji przyjmującego z numerem koszulki 6 w rozgrywkach PlusLigi. Był to okres jego wcześniejszej kariery klubowej, kiedy reprezentował drużynę w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Sezon stanowił ważny etap w jego rozwoju jako zawodnika, jeszcze przed przejściem do kolejnych klubów w swojej profesjonalnej trajektorii.

Sezon 2015/2016 w AZS Częstochowa

W sezonie 2015/2016 Szymura kontynuował swoją przygodę w AZS Częstochowa w PlusLidze, tym razem z numerem 13. Pełnił rolę przyjmującego w drużynie z Częstochowy, która rywalizowała w polskiej lidze. Sezon ten był kolejnym etapem jego nauki i doświadczenia na szczeblu klubowym, poprzedzającym jego dalsze transfery do innych zespołów PlusLigi.

Rafał Szymura w sezonie 2016/2017

W sezonie 2016/2017 Rafał Szymura kontynuował grę w AZS Częstochowa w rozgrywkach PlusLigi, gdzie grał na pozycji przyjmującego z numerem 13 na koszulce. Był to trzeci sezon piłkarza w częstochowskim klubie, w którym rozwijał swoją grę i zdobywał doświadczenie w najwyższej lidze polskiej. Szymura pozostawał kluczowym ogniwem zespołu, uczestnicząc w regularnych meczach ligowych i walcząc o wysokie pozycje w tabeli. Okres w AZS Częstochowa był istotnym etapem jego drogi w zawodowym siatkarszu, gdzie udoskonalał umiejętności i budował swoją pozycję jako doświadczony zawodnik.

Sezon 2017/2018 w ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Sezon 2017/2018 przyniósł Rafałowi Szymurze powrót do ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, gdzie ponownie zagrał w PlusLidze. Zawodnik grał na pozycji przyjmującego z numerem 3 na koszulce. Powrót do Kędzierzyna-Koźla stanowił nowy etap w jego kariery klubowej. Szymura włączył się w rywalizację zespołu w głównych rozgrywkach polskiej siatki, wnosząc swoje doświadczenie i umiejętności. Okres w ZAKSA był czasem, w którym piłkarz pracował na swoją pozycję w strukturze zespołu jednego z czołowych klubów polskiej ligi.

Rafał Szymura w sezonie 2018/2019

W sezonie 2018/2019 Rafał Szymura kontynuował grę w ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w ramach rozgrywek PlusLigi, pełniąc rolę przyjmującego z numerem 13. Był to drugi sezon zawodnika w drugim pobycie w Kędzierzynie-Koźlu. Szymura pozostawał ważnym elementem drużyny, uczestnicząc w meczach ligowych i wspierając zespół w walce o czołowe pozycje. Sezon 2018/2019 pozwolił mu dalej umacniać swoją pozycję w klubie i zbierać cenne doświadczenie w jednej z najsilniejszych drużyn polskiej siatki.

Rafał Szymura w sezonie 2019/2020

W sezonie 2019/2020 Rafał Szymura grał w GKS Katowice na pozycji przyjmującego z numerem koszulki 13 w rozgrywkach PlusLigi. Był to okres jego pobytu w zespole z Katowic, który stanowił etap w jego piłkarskiej ścieżce kariery. Szymura kontynuował swoją pracę w polskiej lidze, zdobywając doświadczenie w elitarnych rozgrywkach krajowych. Sezon ten poprzedzał jego przejście do Jastrzębskiego Węgla, gdzie miał spędzić kolejne cztery sezony w barwach tego prestiżowego klubu.

Sezon 2020/2021 Rafała Szymury w Jastrzębskim Węglu

W sezonie 2020/2021 Rafał Szymura rozpoczął swoją przygodę z Jastrzębskim Węglem, grając na pozycji przyjmującego z numerem koszulki 26 w PlusLidze. Była to pierwsza z czterech kolejnych kampanii spędzonych w zespole z Jastrzębia-Zdroju. Szymura działał w mającym bogatą tradycję klubie, który stanowił ważny etap w jego zawodowej ewolucji. Okres ten zaznaczył początek dłuższego zaangażowania zawodnika w tym prestiżowym polskim zespole, gdzie miał możliwość rozwoju i rywalizacji na wysokim poziomie rozgrywek krajowych.

Rafał Szymura w sezonie 2021/2022

W sezonie 2021/2022 Rafał Szymura grał dla Jastrzębskiego Węgla na pozycji przyjmującego z numerem koszulki 26 w rozgrywkach PlusLigi. Był to drugi rok jego pobytu w zespole z Jastrzębia-Zdroju, w którym kontynuował pracę nad swoją formą i doświadczeniem. Szymura pozostał jednym z zawodników linii przyjęcia klubu, uczestnicząc w kampanii sezonu, który zbiegał się z jego dalszym rozwojem jako siatkarza w elitarnych polskich rozgrywkach.

Rafał Szymura w sezonie 2022/2023

W sezonie 2022/2023 Rafał Szymura grał w Jastrzębskim Węglu w PlusLidze na pozycji przyjmującego z numerem 26. Sezon ten przypadł mu w okresie, gdy reprezentant Polski umacniał swoją pozycję w jednym z czołowych klubów polskiej ligi. W ramach rozgrywek PlusLigi szymura wykazywał swoją skuteczność w ataku i był ważnym ogniwem ofensywnym drużyny. Wiosna i jesień sezonu 2022/2023 przyniosły mu doświadczenie gry na wysokim poziomie, pozwalające na dalszy rozwój jego umiejętności siatkarskich.

Sezon 2023/2024 Rafała Szymury w Jastrzębskim Węglu

Rafał Szymura spędził sezon 2023/2024 w Jastrzębskim Węglu, kontynuując swoją pracę na pozycji przyjmującego z numerem 26 w rozgrywkach PlusLigi. Był to jego czwarty i ostatni sezon w tym klubie, podczas którego pogłębiał doświadczenie w elitarnych rozgrywkach polskiej siatki. Szymura pozostawał istotnym elementem zespołu, rozwijając swoje umiejętności zarówno w ataku, jak i w defensywie. Sezon stanowił podsumowanie jego pobytu w Jastrzębskim Węglu, gdzie osiągnął zarówno indywidualny wzrost formy, jak i cenny staż w najwyższej lidze.

Rafał Szymura w sezonie 2024/2025

Od sezonu 2024/2025 Rafał Szymura reprezentuje ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w PlusLidze, grając na pozycji przyjmującego z numerem 13. Powrót do zespołu z Kędzierzyna stanowi nowy rozdział w karierze siatkarza, który wcześniej reprezentował ten klub w sezonach 2017/2018 i 2018/2019. W obecnym sezonie Szymura łączy swoje doświadczenie zdobyte w Jastrzębskim Węglu z ambicjami sportowymi ZAKSY, dążąc do udziału w najważniejszych rozgrywkach PlusLigi i walki o najwyższe cele zespołu.

Rafał Szymura w sezonie 2025/2026

Przyjmujący ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kontynuuje karierę w drużynie, do której powrócił w lipcu 2024 roku. W sezonie 2025/2026 Szymura reprezentuje Kędzierzyn-Koźle w rozgrywkach PlusLigi, nosząc numer 13. Pozycja przyjmującego, którą zawodnik gra od początku swojej zawodowej drogi, pozostaje jego specjalizacją w obecnym zespole. Sezon ten stanowi drugą pełną kampanię Szymury w ramach umowy z zespołem z Kędzierzyna-Koźla podpisanej na trzy sezony.

Sezon 2026/2027 Rafała Szymury w ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Urodzony 29 sierpnia 1995 roku przyjmujący Rafał Szymura będzie grał w ZAKSA Kędzierzyn-Koźle także w sezonie 2026/2027, ostatnim roku swojej aktualnej umowy z klubem. Na pozycji przyjmującego, z numerem 13 na plecach, Szymura będzie uczestniczyć w rozgrywkach PlusLigi. Wzrost 197 centymetrów czyni go gotowym do wyzwań, jakie niesie ze sobą najwyższa polska liga siatkarska w kolejnej kampanii.

Źródło: plusliga

Najczęstsze pytania

Ile meczów rozegrał Rafał Szymura w swojej karierze?

Rafał Szymura rozegrał 330 meczów w karierze, zdobywając łącznie 3242 punkty przy średniej 0,27 punktu na seta na przestrzeni 1108 setów.

Jakie są główne statystyki ataku Rafała Szymury?

W ataku Rafał Szymura zanotował 2715 doskonałych uderzeń z 6036 prób (44,98%), 475 bloków i 468 błędów atakowych podczas swojej kariery zawodniczej.

Ile asów serwisowych zdobył Rafał Szymura?

Rafał Szymura zdobył 226 asów serwisowych przy 563 błędach serwisowych z 3642 prób w całej karierze, co daje mu średnią 0,204 asa na seta.

Jakie są statystyki przyjęcia Rafała Szymury?

W przyjęciu Rafał Szymura zanotował 1326 doskonałych przyjęć z 6092 prób (21,77%), 1647 przyjęć negatywnych i 358 błędów recepcji w karierze zawodniczej.